Алое вера – Дар од природата за телото и кожата

Алое вера – Дар од природата за телото и кожата

Освен што позитивно делува на кожата, алое вера е билка која ни го штити здравјето и има ефект на создавање баланс во телото.

Има витамини Ц и Е и може да спречи да дехидрираме.

Се зема и како сок, освен гелот за кожата.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус