Точни мерки – Сос со сенф и мед за салати и месо

Точни мерки – Сос со сенф и мед за салати и месо

Точни мерки за совршениот сос со мед и сенф.

Состојки:

  • ½ шолји сенф
  • ½ шолји мед
  • 2 лажици мајонез
  • 2 лажици јаболков оцет
  • ½ лажички бибер и малку сол

 

 

Се меша се и спремна е смесата за салата или месо.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус