Крем салата со ротквици и сирење

Крем салата со ротквици и сирење

Направете супер вкусен прилог за јадењето со ротквици.

Состојки:

  • неколку ротквици (5-6)
  • ½ млад кромид
  • 250 гр. сирење
  • 250 гр. павлака
  • сол по вкус

 

 

Се сечат ротквиците и кромидот и се мешаат со павлака и ситнето сирење и сол по желба.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус