Бананата помага за најголемиот проблем со стомакот

Бананата помага за најголемиот проблем со стомакот

Бананата е намирница која е здрава и корисна и се препорачува да се јаде често.

Помага за голем проблем, а тоа се болки во сотмакот и надуеност.

Натриумот ја задржува водата, но калиумот пак го намалува негативното влијание на натриумот.

Така се создава рамнотежа во телото.

Јадете банани често.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус