Освежувачки топчиња со лимон и бело чоколадо: Кремасти, слатки – совршени

Освежувачки топчиња со лимон и бело чоколадо: Кремасти, слатки – совршени

Овој освежувачки десерт од лимон се прави многу едноставно – невозможно е да погрешите!

Состојки:

  • 320 гр бело чоколадо
  • 90 гр павлака за шлаг
  • 80 гр путер
  • кора од лимон
  • 30 гр сок од лимон
  • шеќер во прав по потреба

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта