Сладолед од лубеница

Сладолед од лубеница

Направете домашен и вкусен сладолед од лубеница.

Ви требаат  5 шолји лубеница и шолја шеќер.

Се чисти лубеницата од семки и се сече ситно, па се става шеќер на неа.

Се пасира.

Се става во ладиник и се јаде.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус