Омлет во домати за добро утро

Омлет во домати за добро утро

Вкусно јадење кое ќе го обожавате…

Состојки:

 • 4 големи домати
 • 3 јајца
 • 100 гр сирење
 • 2 лажици магдонос
 • сол
 • мелен црн бибер

Начин на подготовка:

 1. Доматите измијте ги и отстранете ги врвовие. Внимателно извадете го месото со лажица.

   

 2. Изрендајте сирење на ситно и разматете сирење заедно со јајца. Потоа додајте сечкан зеленчук, сол и бибер.

   

 3. Подготвените јајца ставете ги во шуплините од доматите и прекријте со месо од доматите. Ставете во микробранова на јака температура 3 минути.

Добар апетит!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта