Испијте го ова пред спиење – За смирување и чистење од токсини

Испијте го ова пред спиење – За смирување и чистење од токсини

Ако сакате да имате мирен сон, се што ви треба е смеса од кујната.

Пред спиење исцедете лимон со малку сечен магдонос, малку јаболков оцет и цимет, една лажичка мед и ѓумбир и се заедно измешајте.

Ќе ви помогне за мирен сон и ќе ве спаси од токсини во телото.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт