Нов начин на подготовка на омилениот зеленчук: Пире од тиквици

Нов начин на подготовка на омилениот зеленчук: Пире од тиквици

Брз и лесен, а многу вкусен прилог од тиквици. Одлично оди со месо или риба.

Состојки:

  • 500 гр тиквици
  • сол
  • бибер
  • масло
  • 60-90 мл неутрална павлака
  • 2 чешниња лук

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта