Ги убива лошите мириси од рацете – Вака спасете се пред да излезете од дома

Ги убива лошите мириси од рацете – Вака спасете се пред да излезете од дома

Ако сечевте лук, праз или кромид, а мирисот ви остана на рацете и по неколку миења со сапун, тогаш решението е во тоалетот.Се што ви треба е паста за заби.

Истиснете малку од тубата на рацете, истријте и измијте ги рацете.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт