Не ви треба кафе – Смути кое расонува и ве прави полни енергија

Не ви треба кафе – Смути кое расонува и ве прави полни енергија

Направете смути кое расонува како кафе.

Состојки:

  • половина шолја капини
  • 1 банана
  • 1 лажица ленени семки
  • 100 мл. бадемово млеко

Се става се во блендер и се пие.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт