Домашна Нутела со лешници

Домашна Нутела со лешници

Направете си Нутела дома.

Состојки:

  • 300 гр. печени лешници
  • 120 гр. мед
  • 40 гр. какао
  • 50-10 лажици вода

Подготовка:

  1. Се ставаат лешниците кои треба да се печени во блендер, се мелат.
  2. Се меша вода со како и мед и се додава во мелените лешници.
  3. Се соединува се и смесата е готова.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт