За детоксикација, синуси и женски проблеми – Чај кој најмногу помага

За детоксикација, синуси и женски проблеми – Чај кој најмногу помага

Кардамом е билка која е исклучително здрава и помага.

Чајот од кардамом се користи за дигестивна помош, за лекување на проблеми со цревата и гастрит.

Овој чај помага и за детоксикација на телото и исфрлање на сите негативни и штетни материи.

Помага и против загушувања, проблеми со тешко дишење и синуси како и лош здив и предменструален синдром кај жените.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт