Рецепт кој ќе ви се најде за ненадејни гости: Бомбици со банана и кокос

Рецепт кој ќе ви се најде за ненадејни гости: Бомбици со банана и кокос

Бомбици со кокос и банани.

Состојки:

  • 200 гр. шеќер во прав
  • 100 гр. кокос
  • 200 гр. мелени бисквити
  • 3 банани
  • 50 гр. кокос за валкање

Подготовка:

  1. Се пасираат бананите и се мешаат со шеќерот во прав, па мелени бисквити и кокос.
  2. Се меша убаво да се соедини.
  3. Се прават бомбици и се валкаат во кокос.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт