Салатата долго ќе остане свежа – Заштедете и не фрлајте храна

Салатата долго ќе остане свежа – Заштедете и не фрлајте храна

Сите сакаме свежа и вкусна салата особено во лето, а има начин како подолго да трае, останувајќи свежа.
Се става во хартија.
Салатата замотана во салфети помага за да се сочува свежината, бидејќи салфетите ја впиваат брзо влагата.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус