Џем од кајсии – без конзерванс

Џем од кајсии – без конзерванс

Еве како да направите совршено природен џем од кајсии.

Состојки:

  • 2 кг кајсии
  • 500 гр кристал шеќер
  • 200 мл вода
  • сок од 1 лимон

Начин на подготовка:

  1. Кајсиите исчистете ги од коски, во тенџере ставете шеќер и вода и гответе додека не се растопи. Потоа додајте кајсии и сок од лимон, и гответе со постојано мешање до саканата густина. Пожелно е околу 45 минути.

     

  2. Врелиот џем ставете го во врели тегли, добро затворете. Потоа теглите ставете ги во рерна на 90 степени Целзиусови еден час, потоа исклучете и оставете ги теглите да преноќат.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт