Чоколадни колачиња со бисквити

Чоколадни колачиња со бисквити

Направете брзи чоколадни колачи.

Состојки:

  • 200 мл. слатка павлака
  • 200 гр. чоколадо
  • 50 гр. маргарин
  • 150 гр. кршени бисквити
  • 50 гр. ореви
  • 50 гр. мелени бисквити од какао

П0дготовка:

  1. Се става слатка павлака во сад со чоколадо и маргарин и се топи на оган.
  2. Се трга од оган и се додаваат кршени бисквити, сечени ореви и мелени бисквити.
  3. Се става во смеса за мафини со фолија и се лади.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус