Лек за болки во вратот – Направете лесна мешавина во кујната

Лек за болки во вратот – Направете лесна мешавина во кујната

Направете супер корисен лек. Ви требаат 10 лажички сол и 20 лажички маслиново масло.

Оваа мешавина помага за болки во вратот.

Измасирајте го подрачјето со смесата, по 2-3 минути на почеток, а потоа покачувајте додека не дојдете до 20 минути на ден.

Болката ќе исчезне.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус