Тестото секогаш убаво ќе нарасне – Трик со прашокот за пециво

Тестото секогаш убаво ќе нарасне – Трик со прашокот за пециво

Има еден трик за тестото секогаш убаво да нарасне.

Прашокот за пециво секогаш ставајте го со брашното односно сејте ги заедно, а така потоа тестото рамномерно ќе се дигне.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт