Како се чува бананата –  Каде успева најдобро во домот

Како се чува бананата –  Каде успева најдобро во домот

Не треба секое овошје и зеленчук да се чува во ладилник, па така и бананата.

Бананата е типичен пример за тоа – таа се чува на собна температура.

Можете да ставите и фолија на дршките за побавно да се скапува бананата и да црнее.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт