Храна која не смеете да ја јадете ако имате проблеми со желудникот – Го иритира и создава болка

Храна која не смеете да ја јадете ако имате проблеми со желудникот – Го иритира и создава болка

Ако имате проблем со желудникот, постојани болки, гасови и ако ви е надуван стомакот, обратете внимание на храната.

Избегнувајте пржена и многу масна храна, бујони особено од месо, газирано и конзервирано.

Не користете ни пикантни зачини.

Штети и алкохол и кафе, газирано.

Наједноставно излегува на крај со пасирана храна, или кашеста.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт