Брзи чоколадни триаголници

Брзи чоколадни триаголници

Направете чоколадни триаголници.

Лесен и брз десерт со едноставни состојки.

Состојки:

  • 200 мл. слатка павлака
  • 200 гр. чоколадо
  • 50 гр. маргарин
  • 150 гр. кршени бисквити
  • 50 гр. ореви
  • 50 гр. мелени бисквити од какао

Подготовка:

  1. Се става слатка павлака во сад со чоколадо и маргарин и се топи на оган.
  2. Се трга од оган и се додаваат кршени бисквити, сечени ореви и мелени бисквити.
  3. Се става во смеса за мафини со фолија и се лади.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт