Една намирница го менува вкусот на оризот – Без мака до деликатес

Една намирница го менува вкусот на оризот – Без мака до деликатес

Ако сакате оризот да не биде само обично јадење, има еден мал и лесен трик со кој добива супер арома.

Кога го варите додадете пиво во водата.

Верувајте ќе има супер вкус.

Целата постапка е вообичаена, две шолји вода на една ориз, се вари и само се става пивото.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт