Чекори да направите совршен ролат од месо

Чекори да направите совршен ролат од месо

Кога сакате да направите ролат од месо, многу се важни неколку чекори.

Важно е да изберете квалитетно месо, со голема содржина масти.

Месото кое не е масно е суво и жилаво.

Се дава влажност на секој слој ролат, со доматно пире или јајца, сенф…

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт