Магија од рерна: Колач со банана и цимет

Магија од рерна: Колач со банана и цимет

Вистинска магија – неодолив колач од рерна…

Состојки:

  • 4 јајца
  • 120 гр растопен путер
  • 1 банана
  • 10 гр ванилин шеќер
  • 60-100 гр шеќер
  • 100 гр брашно
  • 500 мл млеко
  • 1 лажичка цимет
  • прстофат сол
  • шеќер во прав

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт