Домашно печиво: Ролнички со сусам

Домашно печиво: Ролнички со сусам

Домашно ароматично печиво…

Состојки:

  • 20 гр квасец
  • 1 лажичка шеќер
  • 500-550 гр брашно
  • 250 мл топло млеко
  • 50 гр путер на собна температура
  • сол
  • 2 јајца
  • сусам

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт