Украс за мафини – Направете прелив за 5 минути

Украс за мафини – Направете прелив за 5 минути

Сите сакаме вкусни мафини, а ние ви нудиме како да направите совршен украс за нив.

Ви требаат 150 грама чоколадо со 2-3 шолји шеќер во прав, со 60 грама маргарин и 1 лажица павлака.

Се топи чоколадото со павлака на маргарин и се додава шеќер во прав.

Се прави глазура која е многу вкусна и едноставна.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт