Неодолива кремпита – се топи во уста

Неодолива кремпита – се топи во уста

Неодолива кремпита по едноставен рецепт…

Состојки:

  • 2 парчиња лиснато тесто
  • 120 гр маргарин
  • 2 лажици шеќер во прав
  • 750 мл млеко
  • 2 пудинга од ванила
  • 5 лажици шеќер
  • 2 кесички шлаг
  • 250 мл млеко за разматување на шлагот
  • шеќер во прав измешан густо со сок од лимон за прелив

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт