Бел кремав сладолед – Се прави за брзо време

Бел кремав сладолед – Се прави за брзо време

Направете вкусен и кремав сладолед.

Состојки:

  • 1 л. јогурт
  • 3 шолји шеќер
  • 2 шолји млеко
  • 1 кисела павлака
  • 200 гр. шлаг

Подготовка:

  1. Се става во сад јогурт со шеќер, во друг сад се ставаат шлагот со млеко и павлака и се матат.
  2. Се мешаат смесите.
  3. Се лади.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт