Домашен сладолед од јагоди – Готов за минута

Домашен сладолед од јагоди – Готов за минута

Направете вкусен домашен сладолед.

Состојки:

  • 150 мл. млеко
  • 1 кесе шлаг од јагода
  • 2 дл. кисело млеко
  • 1 шолја шеќер
  • 1 шолја јагоди

Се става става се во блендер или мултипрактик, се лади и јаде.

Сервирајте и уживајте во долгите и забавни муабети 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус