Еве како најдобро и најлесно да поховате тиквици: Воопшто не впиваат масло

Еве како најдобро и најлесно да поховате тиквици: Воопшто не впиваат масло

Нема повкусен доручек од поховани тиквици…

Состојки:

  • 1 поголема тиквица
  • 2 јајца
  • 2 лажици брашно
  • 2 лажици презла
  • масло
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Тиквицата излупете ја и исечкајте ја на тенки парчиња и посолете. Оставете да отстои 30 минути, па исцедете ја течноста. Секој лист провлечете го низ брашно, потоа јајца и на крај презла. Пржете во масло и вадете на впивачки салфети.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт