Интересно предјадење за секакви прилики: Ќофтиња во тиквици

Интересно предјадење за секакви прилики: Ќофтиња во тиквици

Ова вкусно предјадење можете да го направите за секаква прилика.

Состојки:

 • 1 кг мелено месо
 • 3 тиквици исечкани на ленти
 • 2 свежи пиперки исечкани на коцки
 • шери домати
 • 2 лажици доматна паста
 • 30 гр путер
 • 2 главици кромид
 • 2 јајца
 • 150 гр презла
 • сув зачин
 • сол
 • бибер
 • зачинска пипер
 • сув магдонос
 • лук во гранули
 • 1 лажичка сода бикарбона

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт