Вкусна салата од компири и јајца

Вкусна салата од компири и јајца

Вкусна салата од компири и јајца, која ќе ве засити.

Состојки:

  • 4 компири
  • 1 праз или главица кромид
  • 3 варени јајца
  • 10 зелени маслинки

Начин на подготовка:

  1. Згответе ги компирите со лушпа. Кога ќе се изладат, излупете ги и исечкајте ги на кругови. Исечкајте го и празот или кромидот. 
  2. Исечкајте ги јајцата и маслинките. Сите состојки добро измешајте ги, посолете, побиберете по вкус.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт