Вкусен ручек за 20 минути – Ќе ве чини помалку од 100 денари

Вкусен ручек за 20 минути – Ќе ве чини помалку од 100 денари

Направете вкусен ручек со компири, кој е многу едноставен и без мака.

Состојки:

  • 1 ½ кг. компири
  • 2 лажици маргарин
  • 6 лажици масло
  • малку сол

Подготовка:

  1. Се вари и ренда потоа компирот.
  2. Се загрева на тава масло со маргарин и се пржи компирот со сол и зачини по избор.
  3. Се врти неколку пати додека се пржи за од сите страни рамномерно да биде испечено.
  4. Горе по желба ставете си и кашкавал, а готово е кога од сите страни ќе има златна боја.

 

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт