Шарен Велигден: Офарбајте јајца со помош на цвеќе

Шарен Велигден: Офарбајте јајца со помош на цвеќе

Офарбајте прекрасни виолетови велигденски јајца со природна боја.
Ви требаат листови од љубичица и малку лимонов сок.Доволни се две лажици лимонов сок во водата во која ги варите јајцата и неколку цветови љубичица.

Ќе имате прекрасни виолетови јајца.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт