Офарбајте Велигденски јајца со чај – Супер лесна техника

Офарбајте Велигденски јајца со чај – Супер лесна техника

Офарбајте си велигденски јајца со природни бои во кујната.
Ако сакате жолта боја ви треба чај од камилица.
Земете 4 кеси чај од камилица и една лажица оцет во една шолја врела вода.
Ставете го јајцете во оваа мешавина.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт