Меко јагнешко во рерна: Велигденски ручек за десетка

Меко јагнешко во рерна: Велигденски ручек за десетка

Наш предлог за Велигденски ручек – вкусно и меко јагнешко месо во рерна.

Состојки:

  • 2 кг јагнешко месо (плешка, бут)
  • 2 лажици маст
  • сол
  • 50-100 мл вода
  • 1 кг компири

Начин на подготовка:

  1. Јагнешкото посолете го добро од сите страни. Добро истријте го месото со сол. Додајте 2 лажици маст, кои исто така ќе ги распоредите по месото. Додајте малку вода од страна.

     

  2. Печете по следниот редослед: на 200 степени – 45 минути. Потоа прелијте со малку вода од тепсијата, па свртете го месото во плехот и додајте компири. Намалете ја температурата на 180 степени, па печете уште 35 минути. Прелијте и свртете и печете уште околу 40 минути.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт