Шарени чоколадни јајца: Велигденски десерт готов за неколку минути.

Шарени чоколадни јајца: Велигденски десерт готов за неколку минути.

Направете сами чоколадни јајца со помош на балон.Подготовката на овој десерт е забавна и едноставна. Потребни ви се чоколада во боја и неколку балони.

Растопете го чоколадото во микробранова или на рингла и ставете во кеси за шлаг или декорирање. Околу балонот кој претходно сте го измиле, направете мрежа од чоколадо.

Ставете во фрижидер на околу еден час добро да стегне и потоа, пробушете го балонот и извадете го од чоколадната мрежа.

Деталите погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт