Бојата ќе биде интензивна – Офарбајте Велигденски јајца со куркума

Бојата ќе биде интензивна – Офарбајте Велигденски јајца со куркума

Ако сакате совршебни јајца за велигден, ние ви нудиме начин да ги офарбате со приридни бои.

Ако сакате портокалова интензивна боја, ви треба куркума, моќниот и здрав зачин.

Ставете 7 лажици куркума во 1 литар вода со две лажици оцет и варете ги јајцата.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути со лубеница

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен