Колач со чоколадо и бисквити

Колач со чоколадо и бисквити

Направете брзи и вкусни триаголници со слатка павлака и чоколадо.

Состојки:

  • 200 мл. слатка павлака
  • 200 гр. чоколадо
  • 50 гр. путер
  • 150 гр. кршени бисквити со вкус на какао
  • 50 гр. сечени ореви
  • 50 гр. бисквити

Подготовка:

  1. Се става во сад слатка павлака со чоколадо и путер, да се стопи на ога, и внимавајте не смее да врие.
  2. Се трга и се додаваат кршени бисквити со какао, сечени ореви и мелени бисквити.
  3. Се меша и се става во калап со фолија.
  4. Се стега во ладилник и се служи, па се сече на триаголници.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути со лубеница

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен