Германски еликсир за здравје

Германски еликсир за здравје

Основата на германскиот еликсир за лекување и спречување на запушени артерии и спас од холестерол е во овој рецепт.

Состојки:

  • 4 главици лук
  • 4 лимони со кора
  • 3-4 сантиметри ѓумбир
  • 2 литри вода

 

Се ситни лукот, се става лимонот со рендана кора, се става рендан ѓумбир и се става се во два литри вода па се пие во текот на денот.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути со лубеница

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен