Брза пита со јаболка без матење и без јајца и млеко

Брза пита со јаболка без матење и без јајца и млеко

Не ви треба миксер, јајца, млеко… многу едноставно и евтино.

Состојки:

  • 1 кг јаболка
  • 1 чаша шеќер
  • 1 ванилин шежер
  • 1 лажичка цимет
  • 2 чаши гриз
  • 2 чаши брашно
  • 1 ванилин шеќер
  • 1 кесичка прашок за печиво

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт