Супер идеја додека седите дома: Печени лепчиња со кашкавал и пиво

Супер идеја додека седите дома: Печени лепчиња со кашкавал и пиво

Ако немате идеја што да направите, да биде вкусно и различно додека седите дома, ова е предлог за појадок или вечера.

Состојки:

  • 4 парчиња тост леб
  • 1 лажица маргарин
  • 200 гр. кашкавал
  • 20 гр. сирење
  • 2 жолчки
  • 3-4 лажици пиво и сол и бибер

Подготовка:

  1. Се запекува лебот на тава.
  2. Се мешаат ренданите сирење и кашкавал со пиво и се додаваат жолчките, зачини и се ставаат кришките во смесата, или пак ставете од смесата над нив.
  3. Прелијте ги и печете на плех со хартија на загреана рерна на 200 степени 15 минути.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути со лубеница

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен