Измешајте ги овие билки – Чај за прочистување на артериите

Измешајте ги овие билки – Чај за прочистување на артериите

Сите сакаме да бидеме здрави и живееме долго, а за тоа е потребно да ги заштитиме и прочистиме и нашите артерии, а за тоа се корисни неколку билки.

Пијте чај од мента кој помага и за главоболка, брусница, камилица, ајдучка трева, бреза.

Тие му помагаат на телото.

Може да измешате 100 грама различки билки како камилица, ајдучка трева, листови јагода, бреза, доволни се две лажици во термос и ставете 500 милилитри топла вода.

Нека стои така 12 часа па процедете.

Се зема едно лажиче мед со 100 милилитри од чајот 2 пати дневно.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути со лубеница

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен