Брза бисквит торта со два фила

Брза бисквит торта со два фила

Сите сакаме брз и вкусен десерт, а овој е и исплатлив.

Состојки:

  • 1 крем од ванила
  • 1 крем од чоколадо
  • 900 мл. свежо млеко
  • 4 пакувања бисквити

Подготовка:

  1. Се матат двата вида крем во одвоени садови, со по 400 милилитри млеко.
  2. Се мати на почеток на мала брзина, па се зголемува по 3 минути.
  3. Се ставаат во друг сад 100 милилитри млеко кои останаа, па се ставаат бисквитите малку да се натопат.
  4. Се става на дно на сад малку крем од ванила, па бисквити(1 пакување), па чоколаден крем горе. Се прави вака додека има бисквити и фил, но треба да завршиме со фил.
  5. Се декорира со рендано чоколадо, бонбони, шлаг…по избор.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути со лубеница

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен