Витаминска бомба: Јогурт од банана

Витаминска бомба: Јогурт од банана

Зајакнете го вашето тело со оваа витаминска бомба…

Состојки:

  • 3 портокали
  • 1/2 лажица брусница
  • 1/2 банана
  • 1/4 лажица грчки јогурт
  • малку екстракт од ванила

Начин на подготовка:

  1. Излупете ги бананата и портокалите, исечкајте ги на мали коцки, па заедно со останатите состојки иситнете ги во блендер.

     

  2. Кога сѐ убаво ќе се соедини и ќе стане хомогено и течно, ставете во чаши.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт