Видео:  Вака правилно измијте ги рацете – Уништете ги сите бактерии на нив

Видео: Вака правилно измијте ги рацете – Уништете ги сите бактерии на нив

Во периодот на Коронавирус пандемијата, која за жал и кај нас и во светот носи се повеќе животи, важно е како правилно да одржуваме хигиена, темелно да ги миеме рацете и лицето, да носиме маска и ракавици ако одиме некаде, и секако да внимаваме.Вака правилно измијте ги рацете да да нема бактерии на нив.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт