Видео: Вака правилно се мести маската за лице – Заштитите се при Корона пандемијата

Видео: Вака правилно се мести маската за лице – Заштитите се при Корона пандемијата

Сите се грижиме за здравјето и треба многу да внимаваме при Корона вирусот.Пандемијата се шири и понатаму низ светот, а важно е поради тоа да одржуваме хигиена, да миеме раце и лице, да носиме маска и ракавици, кои правилно треба да се стават и извадат.

Вака правилно наместете ја маската, пред тоа со дезинфицирани раце.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт