Видео: Како правилно се вадат ракавици – Вака не ризикувате да допрете бактерии од нив

Видео: Како правилно се вадат ракавици – Вака не ризикувате да допрете бактерии од нив

Во периодот на Корона пандемијата, многу е важна хигиената, да носиме ракавици и маска, а важно е кога веќе ставаме ракавици и како ќе ги извадиме од нас.

Има посебен начин за тоа, за да не сме пак во контакт со бактерии, а се е прикажано на видеото, како да се стават и каде да се фатат за правилно и без опасност по здравјето да се извадат.

Секако, се фрлаат по една употреба.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт