Како правлно се одмрзнува овошје за да не губи витамини

Како правлно се одмрзнува овошје за да не губи витамини

Овошјето кога е замрзнато најчесто губи дел од витамините, но има начин како да се одмрзне без дополнително да губи од вкусот и структурата.

Ставете го на цедалка и оставете само да се отпушти.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути со лубеница

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен